ریبون


ریبون
ریبون ها به دو گروه مخصوص پرینترهای برچسب و کارت تقسیم بندی می گردند. ریبون های پرینترهای برچسب در عرض ها و طول های متفاوت و متناسب با پرینتر ها، در انواع زیر عرضه می گردند:
ریبون وکس (Wax): این ریبون ها مخصوص برچسب های کاغذی با کیفیت های معمولی و مرغوب می باشد.
ریبون وکس رزین (Wax Resin): این ریبون ها مخصوص برچسب های کاغذی با نیاز به ثبات رطوبتی و سایشی بالاتر و بعضی برچسب های پی وی سی که تنها به دلیل استحکام بیشتر از کاغذ مورد استفاده قرار گرفته و نیازی به ثبات بالای رطوبتی ندارند، می باشد.
ریبون رزین (Resin): این ریبون ها مخصوص انواع برچسب های پی وی سی نیازمند به چاپ های با ثبات ها بالای شستشویی و نوری می باشد.
ریبون سوپر رزین (Super Resin): این ریبون ها مخصوص انواع برچسب های پی وی سی نیازمند به چاپ های با ثبات بالای شستشویی، نوری، سایشی و مقاوم در برابر مواد شیمییی عرضه می گردند. از انواع این ریبون برای چاپ برچسب های نساجی مورد استفاده در پوشاک نیز استفاده می نمایند.
ریبون های کارت: این ریبون ها در انواع مونوکروم، رنگی YMCKO، امنیتی، زرکوب نقره ای، طلایی و… بصورت کارتریج های مخصوص هر پرینتر عرضه می گردند. به طور معمول این ریبون ها با متراژی متناسب با تعداد استانداردی از کارت ارائه می شود.