نرم افزارهای مالی و حسابداری


نرم افزارهای مالی و حسابداری
حسابداری مجموعه ای از اجزا به هم پیوسته در داخل یک سازمان یا موسسه را جمع آوری، تجزیه و تحلیل، ثبت، طبقه بندی، تلخیص رویدادهای مالی می نماید و اطلاعات حاصله را در قالب گزارشاتی در اختیار استفاده کنندگان درون و برون سازمانی قرار دهد.
هدف این است که بتوان موقعیت سازمان خود را در بازارهای داخلی و جهانی ارزیابی کرده و با روش های نوین و عملی به مشتریان خود بشناساند و درنهایت بتوان خروجی های سازمان خویش را در قالب گزارشات مدون و استاندارد جهت استفاده مدیران سازمان و سهامداران در اختیار آنها بگذارد.
از مهمترین ابزاری که می تواند چنین امکاناتی را در اختیار سازمان قرار دهد نرم افزار حسابداری می باشد که به عنوان هسته اصلی سیستم خاص وظیفه جمع آوری و یکپارچه سازی نتایج عملیات و کلیه فعالیت های انجام شده در سطح سازمان را با هدف تامین نیازهای موسسات و سازمان ها طرف قرارداد و با اتکا به دانش متخصصین به عهده دارد.
کارشناسان حسابداری، مالی، مالیتی و مهندسین نرم افزار نرم افزار های جامع حسابداری را ارائه می نمایند. این مجموعه تمامی تلاش خود را برای ایجاد نرم افزارهای حسابداری منطبق بر اصول و قواعد حسابداری به کار گرفته که به موجب تلاش های متخصصان این گروه اعم از حسابداران و برنامه نویسان نرم افزار مجموعه بی نظیری از نرم افزار های حسابداری فراهم شده است که در حوزه مختلف از جمله در حوزه صنعتی قابل بکارگیری می باشد.
این نرم افزار به عنوان قلب فرآیند مالی می باشد و باید طوری طراحی شود که قابل استفاده در هر نوع شرکتی از قبیل بازرگانی، خدماتی، پیمانکاری، تولیدی و… باشد. نرم افزار مالی و حسابداری به شما این امکان را می دهد که به طور مثال زمانی فاکتور خرید کالایی را ثبت می کنید، نرم افزار سند حسابداری آن را صادر کرده و در حساب های خرید کالا و شخصی که از او خرید شده ثبت می کند و به طور خودکار تعداد و قیمت کالای خریداری شده و موجودی انبار را چک می کند. سپس در قسمت پرداخت سیستم به طور اتوماتیک چک و یا جه پرداخت شده را در سیستم ثیت می کند و گزاشات مالی را به روز می کند و در اختیار مسئول مربوطه قرار می دهد.